Związek między tłuszczem a laktozą

Witam, mam pytanie związane z nietolerancją laktozy. Jaki jest związek między tłuszczem a laktozą? Po wypiciu mleka 0,5% czuję się dobrze, ale po wypiciu 1,5% mleka bez laktozy jest gorzej Ma to jakiś związek?

Tłuszcz nie ma związku z nietolerancja laktozy, a podana różnica w zawartości tłuszczu w mleku nawet w przypadku problemów z tolerancją tłuszczu i koniecznością stosowania wysoce lekkostrawnej diety jest praktycznie nieodczuwalna. Natomiast niezależnie od podłoża Pani odczuć najlepiej przy problemach z tolerancją laktozy stosować specjalne mleko bezlaktozowe lub roślinne zamienniki mleka krowiego (przy umiarkowanej nietolerancji często wystarczająca jest rezygnacja z mleka na rzecz mlecznych napojów fermentowanych).