Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dieta 1000 kalorii

To sprawa indywidualne. JEśli ktoś ma nietolerancję na laktozę (cukier mleczny) to nie powinien go pić (ale bezlaktozowe już może), natomiast można mieć nietolerancje na białka mleka (często na kazeinę) i wówczas nie można jeść jakichkolwiek produktów pochodzenia mlecznego. Jeśli występuje nietolerancja na jakikolwiek składnik mleka to faktycznie może to nie sprzyjać odchudzaniu. Można to sprawdzić robiąc testy z krwi na nietolerancje pokarmowe, albo zrezygnować z mlecznych produktów na ok miesiąc i zobaczyć czy coś się zmieniło.
Pozdrawiam, Ewa Trusewicz, dietetyk, dietcoach
www.dietaifitness.pl

0

Witam.Przy występującej nietolerancji na laktozę wprowadzanie alergenu może utrudniać proces odchudzania. Jeśli nie ma takiego potwierdzenia to w pierwszej kolejności warto zadbać o odpowiednia kaloryczność i wysiłek fizyczny, to da efekt w postaci redukcji kilogramów.

Dietetyk z pasją. Prowadzi gabinet dietetyczny w Krakowie.
0

Witam Panią,

Osoby tolerujące laktozę (cukier mleczny) mogą bez obaw pić mleko. Zalecam jednak przy dbaniu o sylwetkę sięgać po mleko do 2% tłuszczu. Jeżeli nie ma Pani nietolerancji laktozy nie widzę konieczności zakupu mleka bez laktozy. Dbając o odpowiednią wagę ciała powinna Pani skupić sie na pełnowartościowej i urozmaiconej diecie oraz aktywności fizycznej. Posiłki powinny być spożywane regularnie (5 posiłków dziennie w odstępach ok. 3h), bez dodatkowego dojadania pomiędzy wyznaczonymi godzinami.
Dzień należy zaczynać od pełnowartościowego śniadania. W ten sposób od rana pobudzamy swój organizm do działania, przyspieszamy przemianę materii i każdy kolejny posiłek będzie lepiej trawiony. Ostatni posiłek należy spożywać ok. 3h przed snem. Powinna Pani również pić od 1,5 do 2 litrów wody dziennie, najlepiej pomiędzy posiłkami, aby zapewnić wystarczającą ilość płynów w organizmie
W razie dodatkowych pytań lub chęci ułożenia indywidualnej diety dostosowanej do Pani dziennego zapotrzebowania oraz stylu życia zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Specjalista w zakresie dietetyki.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy