Nietrzymanie moczu podczas wysiłku po porodzie

Witam. 15 miesięcy temu urodziłam syna o wadze 3,72 poród naturalny dość ciężki z pęknięciem krocza 3 stopnia. Jestem bardzo aktywna fizycznie. Gdy tylko wróciłam do zajęć fitnesowych, to przy podskokach i szybszych ćwiczeniach mam problem z nietrzymaniem moczu. Nawet jeśli korzystam z toalety tuż przed rozpoczęciem ćwiczeń, to i tak problem nietrzymania moczu się pojawia. Co można z tym zrobić? Mam 30 lat i chciałabym normalnie funkcjonować.

Aleksander Ropielewski

Prosze skontaktować się z ginekologiem. W pierwszej kolejności ćwiczenie mięśni dna miednicy może okazać się wystarczające. Jeżeli nie będzie skuteczne to stosowanie leków i ewentualny zabieg operacyjny.