Nieudana aborcja a zdrowie dziecka

Jaka jest szansa na to, aby urodziło się zdrowe dziecko po dokonaniu nieudanej aborcji farmakologicznej w 9 tygodniu ciąży i przyjęciu Miso 200mgs i ru486? Zaznaczam, że ciąża jest nadal normalna, około 15 tydzień. Jakiego typu mogą być te powikłania układu nerwowego? Czy grożą też jakiekolwiek inne powikłania? Czy istnieją przypadki, że mimo tych leków dziecko urodziło się zdrowe? Czy jest to raczej pewne, że dziecko może być kalekie? dziekuje

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Zażycie tego typu leków w tak zaawansowanej ciąży może mieć negatywny wpływ na rozwój ciąży. Jak najbardziej istnieją jednak przypadku urodzenia zdrowych dzieci w takim przypadku. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.