Nieudana próba stentowania łuku aorty przez tętnicę udową

Witam. 10 dni temu miałam nieudaną próbę stentowania łuku aorty przez tętnicę udową. Pozostał krwiak podbrzusza i górnej części uda.Z trwogą obserwuję duże ok.7 cm zgrubienie tętnicy w miejscu nakłucia. Nie wiem co mam z tym bolącym stwardnieniem robić i gdzie się udać. Do do kliniki, w której był robiony zabieg, mam bardzo daleko. Po wymianie koszulki na opatrunek uciskowy lekarz uciskał mi tętnicę zaledwie jedną minutę. Skąd się wzięło owe stwardnienie tętnicy i co mi grozi ?

Dr n. med. Wojciech Kawiorski

Szanowny Panie, Nie jest problemem krwiak - zastanawia mnie stwardnienie, o czym Pan pisze. Proszę natychmiast udać się do lekarza POZ lu lekarza operującego
Pozdrawiam, dr n med. Wojciech Kawiorski

Zgrubienie zapewne jest wynikiem krwiaka w tkankach okolicznych. O stanie tętnicy oraz krwiaka może powiedzieć badanie USG z dopplerem - niekoniecznie trzeba jechać do kliniki. Krwiak powinien ustąpić samoistnie.