Wstawienie stenta w tętnicę udową a możliwość powikłań po operacji

Witam. Moja mama ma mieć wstawiony stent w tętnice udową. Lekarz ją wystraszył możliwymi powikłaniami podczas operacji. Nie wyjaśnił dokładnie wszystkiego. Teraz nie wie co ma zrobić. Teraz moje pytanie. Jakie są powikłania po operacji?

Jeżeli stent jest niezbędny - rozumiem że z powodu zwężenia tętnicy udowej - proszę wyrazić zgodę na jego wszczepienie. Ryzyko powikłań w chwili obecnej jest minimalne, ale zawsze istnieje

Z wyrazami szacunku
dr n.med.Marek Rodzeń
specjalista chirurg

Jak każdy zabieg tak i tu należy liczyć się z powikłaniami, o których należy pacjenta poinformować przed podjęciem ryzyka. Podstawowym ryzykiem jest krwotok. Wszystko też zależy także od metody zabiegu. Wskazania i przeciwwskazania muszą być rozważone i wybieramy mniejsze zło.