Operacja zatkanej żyły tętniczej

Witam. Moj ojciec 4 grudnia 3013 roku dostal mini udaru ktory ustapil w calosci po okolo 10 min.Zadzwonilismy po pogotowie ktore bezzwlocznie zabralo ojca do szpitala.Tam zrobiono mu badania.Okazalo sie ze ma zatkana zyle tetnicza szyjna w okolo 50%-nic z tym nie zrobiono.I w tym miejscu chcialabym zapytac kiedy mozemy liczyc na to aby zoperowano mu ta zyle,pragne zaznaczyc ze ojciec leczy sie na nadcisnienie tetnicze a oprocz tego ma cukrzyce insulinozalezna.
KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu

Z opisu wynika że myli Pan żyłę z tętnicą. Myślę że chodzi o tętnicę a nie żyłę.
50% zwężenie tętnicy nie koniecznie musi być wskazaniem do zabiegu operacyjnego w zależności od stanu pacjenta. Udar , który ustąpił po 10 min, nie musiał być z tej przyczyny , mógł być np., z powodu chwilowego skurczu naczyniowego. Usuwanie miażdżycowego zwężenia tętnicy szyjnej może być wykonywane metoda śródnaczyniową - balonem i założeniem ewentualnego stentu lub operacją na " otwarto - tzw. dekortykacja . Zabiegi te są obarczone pewnym ryzykiem i muszą byc do nich wskazania

0

Myślę, że chodzi Pani nie o żyłę lecz o tętnicę szyjną. W chwili obecnej jeśli ojciec nie ma objawów neurologicznych, a zwężenie tętnicy jest 50% to nie ma wskazań do leczenia zabiegowego. Ojciec powinien być pod kontrolą chirurga naczyniowego, który zaleci odpowiedni sposób postępowania w chwili obecnej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Witam! Zabiegi tzw. chelatacji w tej chwili należą do zabiegów medycyny alternatywnej inaczej niekonwencjonalnej. Takie zabiegi lecznicze nie są do końca wyjaśnione, zbadane, nie udowodniono także ich całkowitej skuteczności. Dlatego należy podchodzić do nich ostrożnie. Jeśli chodzi o sam zabieg chelatacji to wydaje się, że zwężenie żyły szyjnej nie jest przeciwwskazaniem, a wręcz wg założeń jej twórców zabiegi chelatacji powinny zmniejszyć to zwężenie. Jednakże podzielając poglądy medycyny opartej na faktach (EBM) proponuję zgłosić się do chirurga naczyniowego w celu dokładnej diagnostyki zwężenia naczynia, dobrania leczenia farmakologicznego oraz rozważenia zabiegowego udrożnienia zwężonego naczynia (przezskórna angioplastyka, metody operacyjne). Takie postępowanie zapewnia zbadaną i określoną skuteczność. Pozdrawiam serdecznie!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Opuchnięte żyły po operacji żylaków

Witam. 3 tygodnie przeszłam operację usunięcia żylaków z lewej nogi. Siniaki są już praktycznie niewidoczne, tak samo rany po cięciu. Z gojeniem się nie ma problemu. Ale zastanawiam się nad pewną kwestią. Tam, gdzie był największy żylak, widać żyłę, jakby opuchniętą. Ma długość około 10 cm. Proszę napisać czy to zniknie za jakiś czas? Używam żeli na zmianę i sprayu tam, gdzie były żylaki. Oprócz tego przyjmuję leki doustnie. Jestem młoda, więc chciałabym pozbyć się zgrubień. Nie boli mnie ono, jest jednak widoczne. Dużo biegam, najczęściej na ok. 6 km. Kiedy mogę wrócić do treningów? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Trudno ocenić czym jest zmiana bez możliwości jej obejrzenia i zbadania. Jeśli jest niebolesna i miękka w dotyku możliwe, że jest to przestrzeń między skórą a powięzią. Skóra w tym miejscu była prawdopodobnie silnie rozciągnięta prze żylak i po jego usunięciu pojawiła się przestrzeń, która wypełnia się krwią. W takiej sytuacji najgorsze co można zrobić to smarować maściami i żelami na żylaki. Bowiem te leki zawierają substancje przeciwkrzepliwe, które nie pozwalają by ta przestrzeń się wykrzepiła i zarosła.

Możliwe też, że jest to żyła, która nie została do końca usunięta lub perforator w takiej sytuacji konieczna będzie reoperacja lub inny zabieg np. skleroterapia

Biegać Pani będzie mogła już w kilka tygodni po odstawieniu leków przeciwkrzepliwych jeśli nie ma żadnych niepokojących objawów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty