Wysokie ciśnienie, ból i mocne pulsowanie w tętnicy szyjnej oraz sztywność i drętwienie u 70-latka po zawale a udar mózgu

Mój mąż lat 70 po zawale z wstawionym w żyłę stentem wczoraj pod wpływem wzburzenia dostał ciśnienia 200/100, ból i mocne pulsowanie w tętnicy szyjnej, sztywność i drętwienie od szyi po ramię do biodra co trwało ok godziny. Zażył lek na obniżenie ciśnienia i po ok godzinie objawy zaczęły ustępować. Dziś czuję się dobrze,ale bolą Go mięśnie szyi i karku po wczorajszym napięciu. Czy to był udar? Był świadom i nie miał innych objawów.Czy powinien udać się na przepadanie?

Witam. Jeśli objawom nie towarzyszą żadne objawy neurologiczne (niedowłady, asymetria źrenic, zaburzenia widzenia) prawdopodobieństwo wystąpienia udaru jest małe. Tak duży skok ciśnienia jest jednak wskazaniem do przeprowadzenia bezpośredniego badania lekarskiego - szczególnie u osób obciążonych chorobami sercowo-naczyniowymi.

Opisane objawy wskazywać moąa na zaburzenia krążenia mózgowego związane ze skokiem ciśnienia
Czy mąż miał wykonane badanie USG Doppler: przepływy w tętnicach szyjnych i kręgowych. Bardzo wskazane w celu wykrycia zmian w tętnicach przedmózgowych: szyjnych i kręgowych.
Wskazana konsultacja neurologiczna
Relaks, spokój....
Pozdrawiam