Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 3 , 9 3 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Implantacja stentu: Pytania do specjalistów

Czy można wymienić lub udrożnić stenty?

Witam Pania\na.jesli to morzliwe to prosze o odpowiedz piec lat temu mialem wstawiane stety[chrumanie pszystankowe]moje pytani czy istnieje sposob na wymiane czy udroznienie tych stetow bo niestety choroba powraca prosze o odpowiec za co serdecznie dzieki.mam55lat.
odpowiada 2 ekspertów:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Dr n. med. Diana Kupczyńska
Dr n. med. Diana Kupczyńska

Czy po wstawieniu stentów można lecieć samolotem?

Witam mam pytanie 3 mc temu mój tata miał wstawiane w żyły stenty Czy może lecieć samolotem? Ok2h? Dziekuje
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Nasilające się drętwienie lewej dłoni po wszczepieniu stentów

Witam, mój tata lat 64 ok. 3 miesiące temu przechodził zawał podczas którego wszczepiono mu dwa stenty. Aktualnie uskarża się na drętwienie lewej dłoni, występuje również opuchlizna lewego nadgarstka. Drętwienie z każdym dniem jest coraz częstsze a nasila się głównie... Witam, mój tata lat 64 ok. 3 miesiące temu przechodził zawał podczas którego wszczepiono mu dwa stenty. Aktualnie uskarża się na drętwienie lewej dłoni, występuje również opuchlizna lewego nadgarstka. Drętwienie z każdym dniem jest coraz częstsze a nasila się głównie w nocy. Innych objawów brak. Czy może to być zwiastun kolejnego zawału serca? Do jakiego specjalisty się udać? Bardzo proszę o pomoc. Będę wdzięczna za odpowiedz. 
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska
Lek. Beata Wańczyk-Dręczewska

Czy parametr po zawale serca może się poprawić?

Dzień dobry, Mój tata w zeszłym tygodniu przeszedł rozległy zawał serca. Ma założone stenty. W 4 dobie po zawale wydolność serca ma na poziomie 20 %. Czy ten parametr może się jeszcze poprawić?
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Jacek Myć
Dr n. med. Jacek Myć

Czy mogę użyć magnoterapii nausznej antynikotynowej, mając wszczepionego stenta?

czy mogę użyć magnoterapii nausznej antynikotynowej mając wszczepionego stenta
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska
Dr n. med. Maria Magdalena Wysocka-Bąkowska

Czy powinny być wykonane w moim przypadku jakieś badania?

Stan po implantacji stentgraftu brzusznego typu Altura w 2015. Obecnie /sierpień 2019/ proksymalna ekspansja tętniaka - tętniak piersiowo-brzuszny typu 4. Zastosowano 08.08.2019 całkowite ściągnięcie stengraftu Altura do worka tętniaka. Była wewnątrznaczyniowa operacja naprawcza tętniaka za pomocą stentgraftu z odgałęzieniami do... Stan po implantacji stentgraftu brzusznego typu Altura w 2015. Obecnie /sierpień 2019/ proksymalna ekspansja tętniaka - tętniak piersiowo-brzuszny typu 4. Zastosowano 08.08.2019 całkowite ściągnięcie stengraftu Altura do worka tętniaka. Była wewnątrznaczyniowa operacja naprawcza tętniaka za pomocą stentgraftu z odgałęzieniami do tętnic trzewnych i stentgraftu rozwidlonego kończącego się w ramionach poprzednio implantowanego stentgraftu. Implantacja stentów powlekanych Be Graft Plus do pnia trzewnego, tętnicy krezkowej górnej i obu tętnic nerkowych. Operacja bardzo skomplikowana trwała 5 godzin. Przebieg okołooperacyjny powikłany narastaniem krwiaka w ranie pooperacyjnej w lewym dole pachowym w 2iej dobie pooperacyjnej. Operacja w trybie ostrodyżurowym 10.08.2019. Wykonano rewizję lewego dołu pachowego z ewakuacją i drena żem krwiaka, z zaopatrzeniem miejsca krwawienia z bocznicy tętniczej. Była również przetaczana krew /6j koncentratu i 3j osocza/. 14.08.2019 wypisano do domu. Bez dolegliwości jak napisano w karcie informacyjnej. Do dzisiaj - 16.09.2019 kciuk lewej ręki, palec wskazujący i środkowy bez czucia. Ból, pieczenie, kłucie /przeróżne rodzaje bólu nie do wytrzymania . Na ostry dyżurze 26/08 dostałem Tramal 50 mg który nic nie pomógł, żadne środki przeciwbólowe nie są skuteczne. W szpitalu mówią że tak musi być kilka miesięcy bo nerwy się regenerują. Nie wykonywano mi żadnych badań. Nie oglądał ręki neurolog. Nie dostałem żadnych lekarstw, które by ukoiły choć na chwilę ból. Proszę o informację czy nie powinno być żadnych badań aby sprawdzić co z nerwami? Czy rzeczywiście nie ma żadnych leków na ból neuropatyczny? Czy zostało tylko czekać i cierpieć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy jest to prawidłowy ból po ERCP?

Witam, tydzień temu miałam wykonywane ERCP, zostały usunięte dwa kamienie i założone stenty. Od tego czasu ciągle boli mnie brzuch, w dniu dzisiejszym ból jest najsilniejszy. Czy jest to prawidłowy ból ? Czy może o czymś świadczyć?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Stent a zabiegi w kapsule Activ Spa Infared

Witam chciałam zapytać czy jak mam Stent mogę korzystać z kapsuły Activ Spa Infared?Jest to związane z elektrostymulacją i promieniami podczerwieni IR.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski

Co oznacza ból w klatce piersiowej po założeniu stentów?

Witam. Dwa tygodnie temu miałem zabieg planowy implantacji 4 stentów w zwężone naczynia wokół serca. 3 z lewej strony, jeden z prawej (szczegółów nie znam). Od pierwszego dnia od zabiegu odczuwam delikatne rozprężanie w klatce piersiowej i lekkie pobolewanie w... Witam. Dwa tygodnie temu miałem zabieg planowy implantacji 4 stentów w zwężone naczynia wokół serca. 3 z lewej strony, jeden z prawej (szczegółów nie znam). Od pierwszego dnia od zabiegu odczuwam delikatne rozprężanie w klatce piersiowej i lekkie pobolewanie w okolicy serca niezależne od wysiłku. Mierzę ciśnienie - jest ok. Moje pytanie brzmi: czy mogę odczuwać takie objawy? Mam świadomość, że w moje tętnice włożono ciała obce i z pewnością wiąże się to z większym lub mniejszym stanem zapalnym w tych arteriach. bardzo proszę o informację. Z poważaniem.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Kiedy mogę wrócić do pracy po wystawieniu stentu w tętnicę udową?

Jestem tydzień po wystawieniu stent w tętnice udowa, kiedy można pracować, jestem budowlancem
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czego mam unikać przy moim stanie zdrowia?

W wyniku wypadku komunikacyjnego miałam wczepiony stent 4,5 cm w odcinku piersiowej bliższym zstepujacym. Mój stan zdrowia ogólny dobry. Stąd moje pytanie co mogę A czego mam unikać
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy po wszczepieniu stentu można zażywać żurawinę?

witam i pozdrawiam, mam 64 lata i jestem po zawale z wszczepionym stentem uwalniajacym sirololimus , biore leki przeciw zakrzepowe Akard i plavikx 75 , czy moge zazywac zurawine ktora tez dziala przeciwzakrzepowo ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Pomiar ciśnienia przy wszczepianych stentach

Przy mierzeniu ciśnienia sporadycznie na wyświetlaczu ciśnieniomierza znika serduszko i dźwięk/trwa to 1-2 sekundy/co to oznacza ?.Ciśnienie moje wynosi przeciętnie 130-120/70-60 zaś tętno 65- 55.Mam 69 lat.Miałem w sierpniu ub.roku wszczepiane stenty.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dwa zawały i sten a życie

Dwa zawaly stent w stencie ,jak dlogo mozna zyc ,czy tetnice mogo sie zatkac w.ciagu 6 miesiecy ponownie ???
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy obrzęk nogi może być spowodowany założeniem stentu krytego do żyły biodrowej?

Witam serdecznie. Od dwóch miesięcy mam spory obrzęk prawej nogi od kolana w dół. Także wokół kostki na stopie widać wyrażnie zaznaczoną obręcz. Czy może to być spowodowane operacją tj. założenie stentu krytego do żyły biodrowej prawej,którą miałam rok temu.... Witam serdecznie. Od dwóch miesięcy mam spory obrzęk prawej nogi od kolana w dół. Także wokół kostki na stopie widać wyrażnie zaznaczoną obręcz. Czy może to być spowodowane operacją tj. założenie stentu krytego do żyły biodrowej prawej,którą miałam rok temu. Czy jest sposób na to aby chociaż trochę zniwelować tą dolegliwość.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak jeszcze możemy pomóc naszemu tacie?

Witam. Pytanie dotyczy extremalnego zatrzymania wody w organizmie. Tata nie może pójść na zabieg wstawiania stentów w żyłach ponieważ jest bardzo opuchnięty. Lekarz rodzinny wysłał tatę do szpitala jednak tam pomimo odprowadzenia wody nic się nie zmieniło. Woda z jednej... Witam. Pytanie dotyczy extremalnego zatrzymania wody w organizmie. Tata nie może pójść na zabieg wstawiania stentów w żyłach ponieważ jest bardzo opuchnięty. Lekarz rodzinny wysłał tatę do szpitala jednak tam pomimo odprowadzenia wody nic się nie zmieniło. Woda z jednej nogi zaczęła wypływać już samoistnie. Tata Jest opuchnięty od głowy przez ręce brzuch i nogi. Proszę powiedzieć gdzie może się udać...do jakiego lekarza by pomógł tacie odprowadzić tą wodę i by tata mógł przejść zabieg wstawiania stentow. Tata ma niewydolność serca, nie może oddychac. Czeka na zabieg wstawiania stentów od 3 miesięcy, stan się pogarsza a jeszcze teraz to zatrzymanie wody które zamyka mu drogę do zabiegu. Poniżej informacja o stanie taty. 62-letni mężczyzna z przewlekła niewydolnością serca, z obfita frakcja wyrzutowa(EF15%), z napadowym częstoskurczem komorowym w wywiadzie, choroba wieńcowa , z cukrzyca T2 leczona lekami doustnymi, z niewydolnością nerek w stadium 3, po przebytej boreliozie, po zapaleniu mięśnia sercowego w 2008r. Z kadriomiopatią roztrzeniowa, po wszczepieniu CRT-D w 2015r został przekazany ze SKOR z powodu zaostrzenia niewydolności serca. W wywiadzie pogorszenie tolerancji wysiłku oraz narastanie obrzęków obwodowych od 2 tyg. Proszę o informację gdzie możemy się udac i kto może mu pomóc.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Jaki powinienem mieć INR po założeniu stentów?

jaki powiniem miec INR pozalozeniu stentow 2x3cm,uzywam lek xarelto i areplex
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Budlewski
Lek. Tomasz Budlewski
Patronaty