Niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego
witam serdecznie. Mam 24lata ostatnio poszlam do lekarza z bolem gornej czzesci kregoslupa lekarz skierowala mnie do gabinetu rtg zrobiono mi zdj kregoslupa szyjnego i odc piersiowego. wynik; niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego , Szyjne; wyostrzenia krawedzi przystawowych w stawach unkowertebralnych , zachowana fizjologiczna lordoza szyjna prosze mi wyjasnic co to moze oznaczac pozdrawiam Weronika

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Dobry Wieczór,
Ma Pani niewielką skoliozę oraz prawdopodobnie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, proponuję skontaktować się z ortopedą w celu uzyskania szczegółowych informacji i ew. wdrożenia leczenia.
Pozdrawiam.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.