Niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego

witam serdecznie. Mam 24lata ostatnio poszlam do lekarza z bolem gornej czzesci kregoslupa lekarz skierowala mnie do gabinetu rtg zrobiono mi zdj kregoslupa szyjnego i odc piersiowego. wynik; niewielkie skrzywienie esowate odcinka piersiowego , Szyjne; wyostrzenia krawedzi przystawowych w stawach unkowertebralnych , zachowana fizjologiczna lordoza szyjna prosze mi wyjasnic co to moze oznaczac pozdrawiam Weronika

Dobry Wieczór,
Ma Pani niewielką skoliozę oraz prawdopodobnie niewielkie zmiany zwyrodnieniowe, proponuję skontaktować się z ortopedą w celu uzyskania szczegółowych informacji i ew. wdrożenia leczenia.
Pozdrawiam.

Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja. A podstawą rehabilitacji są odpowiednio dobrane ćwiczenia, których zadaniem jest wzmocnienie mięśni trzymających kręgosłup, tak aby zmiany w obrębie kręgosłupa nie narastały.