Niewydolność nerek a guzek okolicy macicy

MAM PTANIE MOJA CIOCIA MA NIEWYDOLNIOSC NEREK MA DJALIZY CZY JUZ TAK NA STALE BENDZIE MIAL .A I JESZCZE MIALA GUZKA GDZIES KOLO MACICY MIALA MIEC USUWANEGO ALE JOM ROSCIELI I NIC NIE USUNELI BO NIBY TO NIE GROZNE JEST TAK MOZNA ROBIC I PRZY TYM ZALAPALA ZAPALENIA PLUC CZY TO GROZNE I JESZCZE CHORUJE NA CUKRZYCE JA MYSLE ZE LEKAZE NA KLAMIOM NA TEMAT GUZKA

Jednym z powszechnych komplikacji zaburzeń gospodarki węglowodanowej jest polineuropatia cukrzycowa. Neuropatia może przebiegać skrycie lub ujawniać się w różnie długim okresie od momentu rozpoznania cukrzycy. Częstość występowania neuropatii cukrzycowej dotyczy do 90% wszystkich chorych na cukrzycę, a około 10% ma kliniczne objawy neuropatii jeszcze przed postawieniem rozpoznania cukrzycy.
Najczęściej pierwszym i głównym objawem jest ostry, piekący i przeszywający ból zlokalizowany jako „ skarpetki”.
Bólom towarzyszy mrowienie i drętwienie kończyn, uczucie ich oziębienia, często przeczulica skóry kiedy to lekki dotyk powoduje ból.
Po pewnym czasie pojawiają się zaburzenia czucia w kończynach.
Objawy nasilają się nocą.

Diagnostyką i leczeniem zajmują się niektórzy neurolodzy. Proszę pamiętać o kontroli.