Niewydolnosć serca i krążenia oraz anemia a problemy z nerkami

Jeśli osoba ma podejrzenie niewydolności serca i niewydolności krążenia, a w tym także anemii (nie przez żelazo), a od jakiegoś czasu szaleje układ hormonalny (plamienia między miesiączkami np. w dni płodne, których nie było wcześniej i troszkę rozregulowany cykl) może mieć problem z nerkami? Zważywszy, że 2 lata temu były leczone nerki - bezpodstawnie na kamice nerkową, terapie przerwał urolog. Nerki czasem kują, ale to wszystko ze strony nerek i uk. moczowego.

Serce jest pompą, która przetłacza krew przez cały organizm, w tym przez nerki. Jeśli układ krążenia jest niesprawny (nieefektywny) to filtr jakim są nerki nie otrzymuje należnego ciśnienia krwi i również działa nieprawidłowo stąd mówimy o niewydolności nerek ale nie dlatego że one są chore, tylko dlatego, że nie działają bo układ krążenia nie umożliwia im prawidłowej pracy.