Niewydolność serca i zabieg wszczepienia ICD a stosowanie leku Aspargin

Witam serdecznie, proszę o podpowiedź czy moja mama (lat 73) z przewlekłą niewydolnością serca (EF 35), po zabiegu wszczepienia ICD, przewlekłą chorobą nerek może stosować lek typu Aspargin. Ma częste skurcze i boleści nóg. Przyjmowane leki to: Concor Cor 1,25 x 1, Furoseimid 3x1, Spinronol 25mg x1, Atoris 10mg x 1, Xarelto 15mg x 1 (to lek nowej generacji na rozrzedzenie krwi) , Milurit 100 mg x 1. Bardzo mi zależy na odpowiedzi i będę wdzięczna za pomoc. Izabela R.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani mama może przyjmować aspargin, aczkolwiek ponieważ przyjmuje Spironol powinna kontrolować poziom potasu! Dobrze byłoby także pomyśleć o diagnostyce opisanych objawów, tj. sprawdzić poziom elektrolitów, wykonać USG doppler kończyn dolnych oraz skonsultować się ze specjalistą naczyniowcem.