Niewydolność zastawek w żyle odpiszczelowej w wyniku USG a dalsze postępowanie

miałam robione usg zył dolnych oto opis zyły głebokie bez zmian zakrzepowych zastawki wydolne zyły powierzchowne stan po czesciowej safenektomii czesciowa niewydolnosc zastawek w zyle odpiszczelowej zyła odstrzałkowa z wydolnymi zastawkami lekarz przepisał mi leki dicloberl nic nie pomaga zgrubienie jest nadal wokól jest czerwone i ciepłe po całym dniu mam spuchnieta noge zadne masci nie pomagaja jak to powinno sie leczyc czy jakas jest wskazana opreacja

To zapewne jakiś stan zapalny w żyłach powierzchownych kończyny dolnej, które nie zostały całkowicie usunięte podczas poprzedniej operacji. W przypadku zapalenia żył powierzchownych stosuje się leki przeciwzapalne ogólnie i miejscowo, miejscowo heparyny lub heparynoidy, doustnie duże dawki diosminy. Ruch nader wskazany. Leczenie operacyjne dopiero po wycofaniu się stanu zapalnego, a nie w fazie zapalenia. W razie braku efektu konsultacja u chirurga naczyniowego.