Niezłośliwy guz głowy trzustki w wynikach biopsji

Witam, u mojego dziadka wykryto guza głowy trzustki o wymiarach 3x4cm. Po biopsji stwierdzono, że guz nie jest złośliwy. Lekarz nie podjął się jego usunięcia - wysłał dziadka do domu. Co robić? Jesteśmy z okolic Lublina. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam serdecznie. Niestety nie można wypowiedzieć się w tej sprawie nie znając konkretnego rozpoznania. Często nowotwory trzustki ze względu na wielkość i zakres obejmujących okolicznych tkanek są nieresekcyjne. Stała kontrola nad zdrowiem pacjenta i opanowywanie ewentualnych objawów choroby wynikających z niedomogi trzustki jest w tej sytuacji wskazana.