Nieznaczne obniżenie wysokości przedniej i środkowej części trzonu L1

nieznaczne obniżenie wysokości przedniej i środkowej części trzonu L1 z wzgnieceniem przedniej części górnej płytki granicznej tego trzonu, przepukilna krążka międzykręgowego na poziomie L5-S1 przepukilna dotrzonowa na poziomie Th12-L1-L2, co to oznacza i czy można z tym wrócić do fizycznej pracy bez rehabilitacji?

Witam serdecznie,

Wynik badania może sugerować złamanie trzonu kręgu L1 oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Wskazana jest konsultacja z ortopedą lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.