Niska liczba neutrocytów u dziecka

Witam mój syn ma 14 lat i waży 45.5 kilo przy wzroście162 zrobiłam mu badania i ma niską liczbę neutrocytów i neutrocytów e procentach 22.7 czy to jest jakaś choroba.

Witam! Najważniejszy w takich przypadkach jest bezwzględny poziom neutrofili. Jeśli znajduje się on poniżej normy, taki wynik zdecydowanie wymaga dokładnego wyjaśnienia. Może się on bowiem wiązać z chorobami krwi i szpiku, zaburzeniami funkcji tarczycy czy niektórymi rodzajami zakażeń. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego dziecko który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę.