Niski poziom bilirubiny całkowitej a podejrzenie sarkoidozy

witam! czy mogeprosić o ocenę winików krwi? Badanie było robione przed znieczuleniem ogólny, morfologia ok, niepokoi mnie bilirubina całkowita niska 0.98 i enzymy tranaminaza asparaginianowa 48H, transaminaza alaninowa 22, nadmienię, że uprawiam sporty i dzień przed badaniami był wysiłek fizyczny, oprócz tego podejrzewają u mnie sarkoidozę czy może to mnieć coś wspólnego z wynikami. Czy może warto zrobić badania wątrobowe?. Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam Olga

Magdalena StusiĹska

Niskie wyniki które Panią martwią to właśnie próby wątrobowe- niska blilirubina i transaminazy świadczą o tym, że z wątrobą wszystko w porządku. Proszę się nie martwić.