Niski poziom eozynofili i neutrofili u bezglutenowca

Mało Eozynofili i Neutrofili u Bezglutenowca, czy to groźne? Norma przewiduje Eozynofile na poziomie 0,1-0,5 a jest 0,03 i Neutrofile na poziomie 2,5-7,0 a jest 2,49. Wyniki dotyczą kobiety 23lata, do jakiego lekarza udać się w tej sprawie? Rodzinny chyba za bardzo nie pomoże w tej sprawie..

Witam!
Na podstawie jednego badania nie warto wyciągać daleko idących wniosków. Poziom neutrofili jest na dolnej granicy, co może być przejściowym odchyleniem, a eozynofili obniżony (ale obawiamy się raczej wzrostu tej wartości). Jeśli chodzi o różne populacje białych krwinek to ich poziom we krwi zmienia się dosłownie z godziny na godzinę i pojedyncze oznaczenie jest obarczone dużym ryzykiem błędu.
Jeśli są to jedyne nieprawidłowości, to proponuję powtórzyć morfologię za kilka tygodni i dopiero wtedy decydować się na ewentualną konsultację ze specjalistą.

Witam serdecznie,

Niestety bez pozostałych wyników morfologii ciężko jest stwierdzić czy coś się dzieje. Poziomy tych krwinek zmieniają się w ciągu dnia, dlatego też bardzo istotne jest aby badania wykonywane były w odpowiednim czasie (6-9 rano). Proponuję powtórzyć badanie za kilka dni.

Pozdrawiam,
dietetyk@odzywiajsiezdrowo.pl