Niski poziom hemoglobiny u 3-letniego dziecka

Mój 3-letni synek chodził do żłobka.Tam często łapał infekcje wirusowe ( w wakacje gdy nie chodzi juz nie choruje). Z tego powodu miał niską hemoglobinę 11.Czytałam,że powinno być 18. Pediatra przepisał żelazo z cynkiem. Mimo to poziom hemoglobiny pozostaje ten sam. Pojawiły się eozynocyty (liczba 4 - a max to 5). Dodam,że synek jest dzieckiem niezwykle aktywnym i nie potrafi usiedzieć w miejscu. Niewiele odpoczywa i śpi 8 h. Dlaczego wiec poziom jest tak niski? Co robić?Dziękuję za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Określenie poziomu żelaza i gospodarki żelazowej. Podwyższone eozynofile mogą mieć wiele przyczyn np. zakażenia pasożytnicze. Proszę koniecznie udać się z dzieckiem do lekarza pediatry.