Niski poziom żelaza i WBC we krwi

Witam,od zawsze mam problem z niskim zelazem we krwi i niskimi wbc. Wbc najwyzsza wartosc jaka mialam to 4,1 a najnizsza 3,3. zelazo 37,choc byly tez i 21. hemoglobine mam 12,1 i rdw 15,7. nie pomagaja tabletki z zelazem. Mialam robiona krzywa zelazowa i niby sie wchlania wiec czemu tak sie dzieje,odzywiam sie normalnie boje sie ze mam jakas powazna chorobe,dodam jeszcze ze w ogole nie moge przytyc. Mam 26lat i cholesterol calkowity 230 trojglicerydy 125, ldl 130,5. co moze byc powodem tego?

WItam,

Wskazane wykonanie morfologii krwi z RECZNYM ROZMAZEM (ocena obrazu leukocytow), oznaczenie parametrow stanu zapalnego - OB, CRP. Warto tez sprawdzic fukcje tarczycy (TSH, fT3, fT4) oraz oznaczyc ferrytyne (lepiej odzwierciedla rzeczywisty poziom zelaza w organizmie) oraz TIBC,

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga