Niski pozion leukocytów a zapalenie krtani
Witam, Mój 5 letni syn zachorował na zapalenie krtani. Skończyło się pobytem w szpitalu. Podczas rutynowych badań krwi okazało się że ma niski poziom leukocytów-2000. Płytki 85000-powtórne badanie po kilku godzinach pokazało 150000. Reszta parametrów krwi prawidłowa. USG śledziony wykazało wielkość w górnej granicy normy - 9 cm- Bardzo proszę o interpretacje. Michał

MĘŻCZYZNA, 47 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
98 poziom zaufania
Witam! Podane wartości, tj. leukopenia oraz małopłytkowość zdecydowanie wymagają dokładniejszej oceny oraz kontroli. Może być to bowiem wynik infekcji ale także np. schorzeń szpiku. Przede wszystkim warto powtórzyć badanie oraz skonsultować się z lekarzem pediatrą, który zna dziecko. Proszę nie bagatelizować problemu!