Normy hormonów tarczycowych u 11-letniej dziewczynki

Jakie są normy hormonów tarczycowych u dziewczynki 11 letniej? Takie same jak u dorosłego? Córka ma zdiagnozowaną niedoczynność tarczycy (diagnoza w wieku 8l). Przyjmuje euthyrox 37,5/dzień. Czy kontrolne badanie ma wykonywać nie przyjmując leku tylko w dniu badan? Czy niedoczynność można wyleczyć u dziecka, czy jest to raczej choroba która będzie postępować. Wszystkie objawy wskazywały raczej na nadczynność (była pobudzona ,wysoka, szczupła, szybka przemiana materii, bystra) Proszę o opinię

Piotr Pilarski

Normy są takie same. Badanie w zależności od zaleceń lekarza ale zwykle nie przerywa się leczenia aby sprawdzić czy dawka jest dobrze dobrana. Choroba może ustąpić, wszystko zależy od jej przyczyny.

Pozdrawiam.