Nudności, ból brzucha i zaparcia podczas antybiotykoterapii

Dzień dobry, 3 tygodnie temu miałam zapalenie zatok, brałam antybiotyk plus ochronę, od tamtego czasu już podczas brania antybiotyku mam ciągłe nudności i silny ból brzucha( wcześniej nie skarżyłam się na takie bóle), bardzo silne, ale brak wymiotów(zdarzyły się może 2 razy)stolec na początku był wodnisty, czasem sama woda, od 6 dni nie ma go prawie wogole, a brzuch jest bardzo twardy i obolały, najbardziej boli w podbrzuszu przy rozciąganiu. Wizytę u l. ogólnego mam w pon i nie wie co robić

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem antybiotykoterapii, infekcji pokarmowej jak i wielu innych nieprawidłowości w obrębie przewodu pokarmowego. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko niezwłocznie udać się do lekarza na bezpośrednią wizytę!