Nudności i gorączka po stosunku - czy to ciąża?

Witam! Mam 18 lat i 5 dni temu po raz pierwszy współżyłam z chłopakiem. Wcześniej były pieszczoty, ale nigdy nie wkładał penisa do mojej pochwy. Stosunek odbył się bez prezerwatywy, ale nie doszło do wytrysku, jednakże mój partner (stały - od roku) dzień przed stosunkiem (wieczorem) masturbował się i po wytrysku nie umył penisa tylko wytarł w chusteczki, parę razy po masturbacji oddawał mocz. W niedzielę (2 dni po stosunku) było mi bardzo niedobrze i w nocy nawet wymiotowałam, w poniedziałek nadal było mi niedobrze, ale już nie wymiotowałam, ale dostałam prawie 38° gorączki i bardzo kręciło mi się w głowie.

We wtorek nadał troszkę było mi niedobrze i trochę kręciło mi się w głowie, lecz gorączka spadła do 36 i 6°, a w nocy była nawet niższa. Dziś (środa) objawy te znacznie ustąpiły, w głowie kręci mi się tylko czasami, a niedobrze było mi tylko rano i bolał mnie brzuch w okolicach pępka, ale już przeszło, jednak wczoraj zaobserwowałam lekkie zaczerwienienie w okolicach krocza i po kąpieli czułam tam świąd, zaobserwowałam także kremową wydzielinę.

Za kilka dni powinnam dostać okres i wydzielina powinna być biała i "glutowata", ta jest ciemniejsza (kremowa) i bardziej wodnista, ale również lekko rozciągliwa i bez zapachu. Dodam jeszcze, że od kilku tygodni biorę lek o nazwie Asentra (antydepresanty) i od piątku do dzisiejszego ranka nie zażywałam lekarstwa, ponieważ skończyły mi się tabletki. Na ulotce jest napisane, że zbyt szybkie odłożenie tabletek może spowodować zawroty głowy, nudności i wymioty, ale nie jest napisane nic o gorączce i wydzielinie. Czy to może być ciąża? I jakie jest jej prawdopodobieństwo w tym przypadku? A jeśli nie, to co to może być?

Lek. Magdalena Pikul

Witam, Z pewnością te dolegliwości, o których Pani pisze nie mają żadnego związku z ciążą - po pierwsze jest na to zbyt wcześnie, po drugie zagorączkowała Pani dość wysoko, co wskazuje jednak na podłoże infekcyjne tych dolegliwości. Może to mieć związek ze zwykłym wirusowym nieżytem żołądkowo-jelitowym. Jeśli czuje się Pani już lepiej to być może wszystko samo się uspokoi, jeśli natomiast poprawy nie będzie to należy skonsultować się z lekarzem rodzinnym. Pozdrawiam!