Stosunek bez zabezpieczenia a ryzyko zajścia w ciążę

STOSUNEK JEDEN PO DRUGIM Witam, okres mam co 28 dni. ostatnią miesiączkę miałam 14.08. W dniu 28.08 kochałam się z chłopakiem. Pierwszy raz z prezerwatywą i doszło do wytrysku. Chłopak wytarł penisa ale następnie po 10 minutach kochaliśmy się bez prezerwatywy. Proszę o odp czy mogę być w ciąży. pozdrawiam i z góry dziękuje
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Tak, nie można wykluczyć ciąży. Był to 14 dzien cyklu czyli prawdopodobnie dzień owulacji.
Drugi wytrysk w krótkim odstępie czasu u mężczyzny zawiera plemniki i może dojść do zapłodnienia.

Jeśli oboje jesteście płodni to prokreacja dość prawdopodobna.
Wytarcie penisa dokładne, ani nawet umycie i oddanie moczu niewiele daje.
W mężczyźnie ciągle jest bardzo dużo plemników...!