Stosunek po wytrysku w dni płodne a ryzyko ciąży

Był to 8 dzień płodnego dnia. Cykl trwał 24 dni. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia,gdy dochodził do wytrysku wyciągnął penisa i spuścił sie na zewnątrz,ale chwile później jakieś 3 minuty albo 5 po lekkim wytarciu penisa o moją cipę włożył go ponownie. Stosunek trwał mniej wiecej 5 minut. Czy mogę być w ciazy,jeżeli partner po wytrysku znow włożył penisa?

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Stosunek przerywany nie jest pewną metodą antykoncepcji. W opisanym przypadku nie można wykluczyć ciąży.

Ciąża prawdopodobna. Czas pozostawania penisa w pochwie nie jest istotny.
Wytarcie penisa o cokolwiek ma znaczenie, ale niezbyt wielkie.
Opisane zachowanie jest ryzykowne w aspekcie możliwości prokreacji.
Pozdrawiam. JW