NuvaRing, brązowa wydzielina i ból jajników

Witam, stosuję nuvaring już ponad pół roku i do tej pory nic się nie dało. Okres skończył mi się tydzień temu a cały czas mam brązowe plamienia i odczuwam lekki ból jajników (jak przy owulacji kiedyś) oraz czasami szczypanie pochwy. Miałam coś takiego tylko podczas pierwszego miesiąca stosowania antykoncepcji hormonalnej. Co się dzieje? Czy powinnam iść do lekarza?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą być spowodowane wahaniem poziomu hormonów. Jeśli dolegliwości powrócą w następnym cyklu to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.