Przyczyna brązowych plamień i skróconego okresu

Moje cykle trwają od 24-28 dni. Współżyłam z mężem jakieś 3 dni przed owulacją. We wtorek była owulacja, tydzień później w poniedz.miałam niewielkie plamienie z małą ilością krwi, przez 1 dzień. Okres był tydzień później, jednak 2 dni przed były brązowe plamienia, których nie miewałam, okres był krótszy i mniej obfity i po też plamię na brązowo. Podejrzewałam ciążę i zrobiłam dwa testy, które wyszły negatywnie (w różnym czasie). Co może być przyczyną dziwnych plamień i skrócenia okresu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Przyczyną zaburzeń cyklu mogą być wahania poziomu hormonów. Nie można wykluczyć ciąży. Proszę wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. Jeśli ciąża zostanie wykluczona oraz sytuacja nie powróci do normy to konieczna będzie wizyta u specjalisty ginekologa.