Brązowe plamienie po miesiączce

Po 2 miesiącach zaczęłam znowu brać tabletki ale miesiączka w tym miesiącu skończyła się a ja jestem w 12 dniu cyklu i nadal mam plamienia brązowe a pod czas stosunku mam krwawienia. Co się ze mną dzieje? Z góry dziękuję pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej dochodzi u Pani do krwawień związanych z rozpoczęciem stosowania antykoncepcji hormonalnej. Fakt, że kiedyś stosowała Pani już antykoncepcję hormonalną, nie ma tu znaczenia. Powinny one ustać najdalej po trzech opakowaniach tabletek, kiedy organizm się do nich w pełni przyzwyczai.

Zawsze niepokojące są natomiast tzw. krwawienia kontaktowe, związane ze współżyciem. Nie powinny być one lekceważone, gdyż mogą świadczyć o poważnych chorobach, z zakażeniami chorobami przenoszonymi drogą płciową i nowotworem szyjki macicy włącznie. Dlatego, jeśli krwawienia powiązane ze współżyciem powtórzą się, proszę się udać do lekarza ginekologa na kontrolę.

Pozdrawiam serdecznie!