O czym mogą świadczyć bóle brzucha pod mostkiem?

Witam. Ostatnio miewałam bóle brzucha pod mostkiem. Na wykonanej gastroskopii został usunięty polip z żołądka i dodatkowo w dwunastnicy stwierdzono opuszki plamiscie zaczerwienione ze zredukowaną miejscowo rzeźbą kosmków w części pozaopuszkowej widoczne białawe grudki na szczytach fałdów. O czym może to świadczyć?

Lek. Michał Lenard

Może być to spowodowane np. zapaleniem błony śluzowej dwunastnicy. W czasie gastroskopii zapewne zostały pobrane wycinki. Po otrzymaniu wyników ich badania będzie można postawić diagnozę - należy się wtedy zgłosić do swojego lekarza prowadzącego. Pozdrawiam!