O czym mogą świadczyć bóle w okolicach krtani oraz lewego węzła chłonnego szyi?

Witam, od około miesiąca odczuwam krótkie, przychodzące nieregularnie bóle w okolicach krtani i lewego węzła chłonnego szyi. Od tamtego czasu zauważyłem również u siebie wydłużony języczek podniebienny, ale bez widocznego poczerwienienia gardła. Dokucza mi również senność. Wczoraj poczułem dziwny ból bezpośrednio na krtani. Mam 20 lat. Popełniłem kilka zdrowotnych błędów, włącznie z paleniem i niezdrową dietą. Czego objawami mogą być te symptomy?

Lek. Michał Lenard

Pana objawy są dosyć niespecyficzne, ale nie wyglądają groźnie. Mimo wszystko warto będzie odwiedzić lekarza rodzinnego, który Pana zbada, zleci podstawowe badania i zdecyduje o odpowiednim postępowaniu. Pozdrawiam!