Powiększony węzeł chłonny w okolicy krtani

Witam. Mam 19 lat i od ponad roku zaobserwowałem u siebie dziwne objawy. Po pierwsze od połowy 2013 roku mam powiększony prawy węzeł chłonny zlokalizowany przy krtani. Nie boli mnie za wyjątkiem przeziębień i po wypiciu alkoholu. Byłem na USG a endokrynolog nie zauważył niczego niepokojącego. Było to pół roku temu a kolejny węzeł chłonny zlokalizowany po lewej stronie szyi też mi się powiększył. Moja morfologia z przed pół roku w normie a badanie na HIV testem Elisa dało wynik negatywny.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, obiektywnym badaniem na stwierdzenie dokładnie czy węzeł jest powiększony jest badanie USG. Zalecam ponowne wykonanie tego badania. Pozdrawiam