O czym może świadczyć powiększenie węzła chłonnego okolicy szyi?

Witam! Od kilku lat powiększa mi się węzeł chlonny w okolicach żuchwy po wypiciu niewielkiej ilości alkoholu. Od jakiegos czasu węzeł ten jest stale delikatnie powiekszony a gdy pije alkohol bola mnie tez węzły chłonne na szyi i odczuwam bol w okolicu obojczykow. Laryngolog powiedział, że mam się nie przejmować.. Czy to może być ziarnica?

Lek. Katarzyna Szymczak

Czy są inne dolegliwości? Jak wygląda morfologia? To raczej nie ziarnica, do rozważenia USG węzłów chłonnych.
Pozdrawiam