O czym mogą świadczyć długotrwałe zaparcia u 10-latki?

Dziewczynka 10 lat ma często zaparcia ,jak na swój wiek jest niska i z niedowagą ,badania ogólne nic nie wskazują proszę o pomoc,dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Zaparcia to czesty problem u dzieci, ich przyczyn jest bardzo dużo. Najpiepiej udać się do poradni gastroenterologii dziecięcej gdzie lekarz po zebraniu wywiadu i badaniu zaleci dalsze postepowanie. PRosze pamietać o odpowiedniej diecie bogatej w blonnik oraz odpowiednie nawodnienie!