O czym mogą świadczyć ketony w moczu?

O czym mogą świadczyć ketony w moczu (15 mg/dl)? Poziom glukozy we krwi na czczo to 80 (taki poziom utrzymuje się od dwóch lat), a w moczu glukozy brak. Mam niedoczynność tarczycy i często nawracające zakażcenia grzybicze pochwy. Ostatnio bardzo często oddaję mocz. Poza tym nic mi nie dolega.

Lek. Katarzyna Szymczak

Ketony w moczu mogą się pojawiać na skutek głodzenia, czy wymiotów poprzedniego dnia.