O czym mogą świadczyć małe plamki w głowie zauważone podczas tomografii?

Moja żona jednego dnia czuła się dobrze a następnego wieczorem zaczęła widzieć podwójnie oraz zaczęła mieć silne bóle głowy, następnie jedno oko zaczęło jej zezować i miała problemy z błędnikiem. Wysłałem ją do szpitala lecz tam po tomografie oraz kilku zdjęciach rentgenowskich zauważono u niej w głowie dwie małe plamki lecz nikt nie wie co to może być, żaden z lekarzy nie był w stanie odpowiedzieć mi co jej jest? Leży już tam trzeci dzień a stan się pogarsza, rano zaczęła mieć wymioty i sama nie może wstać z łóżka, oko ją boli i bolą ją skronie, cały czas widzi podwójnie i jest osłabiona. Żona ma 25 lat pracuje w biurze, bierze tabletki antykoncepcyjne, pali papierosy, alkoholu nie nadużywa. Proszę o radę bo nie wiem co zrobić.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Na podstawie podanych informacji nie można powiedzieć zbyt wiele na temat przyczyny objawów Pana żony. Biorąc jednak pod uwagę ich opis oraz pewne dane odnośnie opisu tomografii można rozważać wystąpienie bądź to nagłego niedokrwienia pewnej części mózgu i powstania tam obszaru niedokrwiennego - udaru, bądź krwawienia sródmózgowego, np. z tętniaka naczynia mózgowego.
Zważywszy na przytoczone dane dotyczące stylu życia żony, istnieje u niej zwiększone ryzyko niedokrwienia wynikające z ryzyka powstania zakrzepicy, a więc materiału zatorowego, który mógłby odciąć dopływ krwi do pewnego obszaru mózgu.
Objawy takie może dawać również guz mózgu, choć wtedy nie są one zazwyczaj tak gwałtowne a narastają powoli.

Na koniec zaznaczę, że wymieniłam tu tylko niektóre z możliwych przyczyn, a nie mając możliwości rozmowy z żoną, zbadania Jej ani wglądu w wyniki badań dodatkowych, w tym tomografii komputerowej głowy, nie mogę się wypowiadać konkretnie na temat danego przypadku.

Pozdrawiam