O czym mogą świadczyć następujące wyniki morfologii: MPV i NEU?

O czym mogą świadczyć następujące wyniki morfologii (te nieprawidłowe, pozostałe są w normie) MPV 12,5 -(n. 7-12), NEU 42,8 - (n. 45-70), NEU

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli wszystkie pozostałe wartości są w normie, a Pani nie ma żadnych niepokojących objawów, tak nieznaczne odchylenia od normy nie wydają się mieć znaczenia klinicznego. Pełny wynik morfologii powinien jednak ocenić lekarz, który zlecił wykonanie badania.

Magdalena Mroczek

MPV to średnia objętośc płytki krwi. Parametr ten pozwala określic jakie są zaburzenia związane z płytkami, jednak zawsze interpretuje się go wraz z wynikami morfologii i w kontekście objawów klinicznych. Neutropenia może miec wiele różnych przyczyn, jednak w Pani przypadku wyniki jedynie nieznacznie odbiegają od normy. Najlepiej skonsultowac się z lekarzem rodzinnym, który pomoże zinterpretowac wyniki tych badań w kontekście objawów klinicznych.