O czym mogą świadczyć nawracające bóle kolan?

Witam. Mam 23 lata i powtarzające się bóle kolan (szczególnie prawego), problem ten mam raz, dwa razy do roku i trwa zwykle od kilka tygodni (myślę, że nawet do 2 miesięcy). Ból występuje w górnej części kolana a podczas robienia przesiadów słychać wyraźnie trzeszczenie. Na przeswietleniu wszystko wyszło dobrze. Myślałem, że ortopeda powie mi coś ale on po prostu stwierdził, że jestem za młody na chore kolana. Spytałem też o uprawianie sportu ale powiedział, że nie jest lekarzem sportowym.

Przyczyną może być nadmierne obciążenie stawu rzepkowo-udowego spowodowane np nieprawidłową techniką ruchu podczas uprawiania sportu, przykurczem mięśni przebiegających nad stawem kolanowym, brakiem przeprostu w stawie kolanowym... Pomaga specjalistyczna rehabilitacja (fizjoterapia). Pozdrawiam