O czym mogą świadczyć takie wyniki badań tarczycy?

Prosze o interpretację wyników badań na tarczycę kobieta lat 39 , zauważone różne objawy : sucha skóra twarzy głównie czoło, rozregulowane hormony , senność i chroniczne zmęczenie , częste bóle brzucha . Czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe badania Oto wyjiki badań : TSH 2.060 (0.270-4.200) , FT3 3,54 (2,00-4,40), FT4 1,24 (0.93-1,70), anty TPO < 3,0 (0,00-5,61), anty TG <3,00 (0,00-4,11).

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nic nie wskazuje na to, by wyniki badań hormonów tarczycowych stanowiły źródło Pani dolegliwości – wręcz przeciwnie, mieszczą się w normie i sugerują, że tarczyca funkcjonuje poprawnie.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji na temat badań hormonów tarczycy oraz norm dla poszczególnych hormonów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/tyreotropina-co-to-jest-norma-badanie oraz https://portal.abczdrowie.pl/hormony-tarczycy-rodzaje-badanie.

Niestety nie wspomina Pani, jakie hormony ma Pani rozregulowane oraz jaki dokładnie ból brzucha Pani doskwiera i gdzie jest umiejscowiony. Niemniej otrzymane wyniki badań powinna Pani skonsultować z lekarzem, który je zlecił. Być może wskazane będzie poszerzenie diagnostyki o USG jamy brzusznej, a także udanie się na wizytę u dermatologa.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/jak-poradzic-sobie-z-zespolem-przewleklego-zmeczenia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.