O czym mogą świadczyć te defekty?

Na USG w 21 tc lekarz stwierdził przepukline pępkową o śr.ok.4cm. W worku przepuklinowym jelita sa nieco poszerzone. Dodatkowo dowiedziałam się że nerki płodu są powiekszone hiperechogenne i mają zatarty obraz kory. Powiedziano mi również że kości długie kończyn są nieco krótsze od oczekiwań wiekowych ( wiek ciąży przez innego lekarza został ustalony na 23tc wyliczony na podstawie ostatniej miesiaczki) a także widnieje niewielki obrzęk karku. Zostałam poinformowana że wyżej wymienione defekty świadczą o wadzie genetycznej. Lekarz nie poinformowal mnie jake to mogą być wady. Jestem bardzo zestresowana tym wszystkin nie wiem co mam myśleć jest to moja druga ciąża, pierwsza była zdrowa urodziła się córka która ma już 2 latka. O czym mogą świadczyć te defekty, skąd różnica 2 tygodni przy wyliczeniu, zaznaczę że na początku tej ciąży przeszłam wiele infekcji dróg rodnych.

Proponuje rozmawiać dokładnie z ginekologiem prowadzącym ciążę, z tego co Pani opisała płód ma wielowadzie - pytanie czy nie było to wskazanie do usunięcia ciąży. Nie mam wyników badań, nie mogę o tym decydować. różnica z OM a USG to częsta sytuacja, nie jest to niepokojące o ile płód rośnie w kolejnych badaniach.