O czym mogą świadczyć zaburzenia równowagi, śnieżyca optyczna, zawroty głowy i szum w uszach?

Nie wiem co sie ze mna dzieje moje objawy to : zaburzenia równowagi, śnieżyca optyczna, zawroty głowy, ucisk w głowie, piski w uszach, drzenie ciała, wszedzie odczuwam puls ,boje sie gdzies wyjsc bo myślę ze gdzies upadne mam czasami najczesciej wieczorami skoki cisnienia 140/100a mam 20 lat mysle ze to moze byc zapalenie blednika poniewaz wracalem za granicy to byly otwarte okna bo sie zepsuła elektryka przez 1200km byly momenty ze prawie nic nie słyszałem później po kilku dniach od przyjazdu wszystko sie zaczęło wypilem z kolega na drugi dzien mialem skok cisnienia później po tygodniu znowu pilem tylko ze przez 3 dni non stop i jak sie obudzilem na kacu poczulem ze umieram zadzwonilem po karetkę stwierdzili ze to jest tzw ostry kac . zakazali mi picia alkohlu nie pilem przez mies czasu ale po paru dniach od przyjazdu karetki zaczely mi sie pierwsze objawy zawroty glowy zaburzenia rownowagi oslabienie pomyslalem ze to moze byc ze odstawilem alkohol nie pilem przez miesiac po miesiącu wypilem ale nie pilem tak czesto jak wczesniej tylko raz na tydzien bo sie balem ze cos mi sie stanie i na drugi dzien po piciu alkoholu mialem skoki cisnienia. Teraz nie pije i jest bardzo źle nie mam ochoty na alkohol ale obawiam sie ze to guz mózgu zapominam o prostych rzeczach mam straszne zawroty glowy zaburzenia rownowagi i wszystkie objawy powyzej bylem u lekarza robilem badania krwi badania moczu wszystko okej teraz bede jechal do larengologa za tydzień ale boje ze to może byc guz mózgu

Lek. Michał Lenard

Pana objawy nie są charakterystyczne dla guza mózgu. Sugeruję jednak skonsultować się również z neurologiem, który skieruje Pana na odpowiednie badania i będzie mógł zdecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!