O czym może świadczyć ból głowy promieniujący do oczu?

Dzień dobry. Jestem kobietą . Mam 25 lat. Od bardzo dawna miewam częste bóle głowy. (?) Oczu. Ból zlokalizowany jest w oczodołach. Za gałką oczną. Ostry kłujący. Czasami niedozniesienia.. jednostronny. Raz lewa strona. Na drugi dzień budze się z takim samym bólem lecz po drugiej stronie. Byłam u okulisty. Ciśnienie sródgałkowe jest ok. Lecz wyszła u mnie wada wzroku -0.5 nigdy nie mialam problemu ze wzrokiem. Zepsul się w niespełna rok. Praca przy komputerze. Byłam u neurologa. Podejrzewał migrene. Dostałam leki. Flunaryzynę nimesil i lek dorazny p^bolowy. Teraz mam epizod bólu już całe 2 tyg. Dzień w dzień budzę się z bólem. Nimesil już nie zawsze działa. Co to może być? Co musze zrobić, jakie badania . ? Dziękuję za odp. Pozdrawiam

Witam Serdecznie, jeśli zarówno okulista jak i neurolog wykluczyli schorzenia swojej specjalizacji a postawiona diagnoza i leczenie jest jedynie próbą niwelowania objawów to może być to problem ukladu mieśniowo powieziowego. Tego typu objawy jak uczucie jakiegoś obiektu za gałką oczna, kłucie, pieczenie, zmeczenie, uczucie wypychania galki lub nawet wciagania gałki do oczodolu połączone z bólem głowy przy jednoczesnym brakiem problemów typowo okulistycznych może wskazywać na podrażnienie struktury scięgnistej o nazwie torebki Tenona ktora odpowiada za poprawna pracę mięśni okołoruchowych. Terapia w gabinecie polega na zrownoważeniu napięć mięśni w obrebie glowy szyi i twarzy w celu odzyskania prawidłowych funkcji wspomnianych mięśni na ktore mamy pośredni wplyw właśnie za pomocą wspomnianej struktury.

Pozdrawiam i Zapraszam
Starzyk Damian fizjoterapeuta
www.rebalance.pl