O czym może świadczyć guzek u wejścia do pochwy po poronieniu?

Witam. Mam 28 lat. poronienie i poród za sobą. Po porodzie ok 11 miesięcy zaszłam w ciążę. Poronienie w 11 tygodniu od zapłodnienia. Bez gorączki bez bólu - chyba że w sercu. Od tego momentu ( nie miałam łyżeczkowania) u lekarza była od razu rano ( poroniłam w nocy ) nie mam okresu tylko brązowo krwiste plamy co jakiś czas. Boli mi podbrzusze czasem takie skurcze mocne. Cały cykl mam zaburzony. I wyczułam sporą zmianę ( guzka kulkę nie wiem jak to nazwać ) przy włożeniu palców do pochwy. Co mi jest ? Czy to możliwe że jednak łyżeczkowanie powinno być ? Czy to jakiś ostry stan zapalny ? Czy choroba ?

Może byc to polip/gruczoł Bartholina. Musi Pani iść do ginekologa na badanie. stąd nie pomogę. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.