O czym może świadczyć krwiak w pachwinie po zabiegu ablacji?

Witam jestem po zabiegu a mianowicie ablacja przy pachwine.zqbieg był robiony tydzień temu m w miejscu pachwiny zrobił się krwiak i boli ze chodzenie sprawia mi wielki ból, czy to normalne i kiedy ból ustąpi?

Lek. Michał Lenard

Krwiak w pachwinie jest częstym powikłaniem po wkłuciu dotętniczym wykonywanym podczas ablacji. Powinien się samoistnie wchłonąć. Ból powinien ustąpić w ciągu ok. 2 tygodni po zabiegu. Pozdrawiam!