O czym może świadczyć swędzenie w okolicach pochwy?

Od tygodnia swędzi mnie cała okolica pochwy oraz wargi sromowe. Dodam, że samo wejście do pochwy mnie nie swędzi. Swędzenie dotyczy tylko całej zewnętrznej części. Dodatkowo doszło pieczenie. Nie mam żadnych upławów ani nic co wskazywałoby na grzybicę. Co to może być? Dodam, że spóźnia mi się również okres ale u mnie to normalne, nigdy nie miałam go regularnego, ze względu na chorą tarczycę. Nie jestem w ciąży. Co powinnam zrobić zanim udam się do lekarza. Na termin pewnie trochę poczekam

Lek. Katarzyna Szymczak

Samo swędzenie może byc objawem infekcji albo uczulenia np na środek który używa pani do mycia.
Pozdrawiam