O czym może świadczyć uczucie "guli" w gardle po zabiegu tonsillektomii?

Migdały boczne. Minęły dwa miesiące. Dalej jak połykam ślinę czuję gulę w gardle i mówię przez chrypę albo nie wyraźnie mówię jak nie mój głos brzmie, bd pod krtań. Do tej pory nie mogę normalnie ziewnąć bo czuję jakby mi się coś zaciskało.. Gdy sprawdzam patyczkiem środek gardła nie mogę włożyć go jak dawniej na koniec języka bo mam odruch wymiotny. Na początek już gardła widzę coś białego. Niszę po migdałach już są różowe i zagojone. Włóknika dawno nie ma. Denerwuje mnie ta klucha i niewyraźna mowa i brak ziewnięcia... do lekarza, który mnie operował dostanę się za dwa tygodnie dopiero.

Lek. Michał Lenard

Jest to zapewne powikłanie po zabiegu, ale trudno napisać coś więcej na podstawie samego opisu objawów. Powinien Panią zbadać laryngolog, który wtedy będzie mógł postawić diagnozę i zdecydować o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!