O czym świadczą nieregularne miesiączki po trzeciej ciąży i trudności w zajściu w kolejną?

Dzień Dobry. Mam 30 lat i mam trójkę dzieci 12 lat, 11 lat i 7 lat. Dwoje starszych mam z byłym partnerem a trzecie mam z obecnym mężem, a pytanie mam takie. Po urodzeniu trzeciego dziecka mam nieregularne miesiączki, bywa tak że jednego miesiąca mam okres a następnego już nie mam albo dostaje miesiączke 2-3 tygodnie po terminie. Z mężem od ponad dwóch lat staramy się o kolejne dziecko i nic, chociaż już mamy jedno wspólne dziecko. Co może być przyczyną że nie mogę zajść w ciąże, czy to może być przez to że mam nieregularne miesiączki czy któreś z nas jest bezpłodne ? Bardzo proszę o pomoc !

Lek. Michał Lenard

Przyczyna nieregularnych miesiączek prawdopodobnie powoduje również niemożność zajścia w ciążę. Konieczna będzie wizyta u ginekologa, który zleci odpowiednie badania i zdecyduje o właściwym postępowaniu. Pozdrawiam!