O czym świadczą takie tiki u dziecka?

Dziecko lat 4. Nie wiem jak to nazwac, miewa takie tiki że łapie sie za pupe i sciska zęby w tym samym czasie kilkanaście razy dziennie. Jak sie czymś zabawi interesującym dla niego to tego nie robi. Jak miał 3 lata był bardzo krzykliwy, napobudliwy, nie słuchał poleceń,w przedszkolu wrzeszczal, lecz Pani stw że jest coraz lepiej. Obecnie ładnie buduje zdania, wypełnia zadania w książeczce, maluje, umie parę wierszyków, sam się ubierze, umie jeździć na hulajnodze i rowerze. Pięknie rozmawia, mówi dzień dobry każdemu, pomaga w domu chce odkurzacz, myć, mieszać... dużo się przytula i dosc często. Pytanie czy te tiki to newrica, czy to przejściowe ? (Pasozyty wykluczone).

Na podstawie tak krótkiego opisu trudno wyciągać wnioski. Jeśli powtarzające zachowania dziecka Panią niepokoją, to warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym, który po zebraniu większej liczby informacji będzie mógł ocenić, czy obserwowane przez Panią zachowania powinny niepokoić czy też nie.