O czym świadczą takie wyniki?

Witam. U mojego dziewięcioletniego syna wyszły przekroczenia: Hemoglobina: 13,6 norma 10,7-13,4 Hematokryt: 40,5 norma 32,2-39,8 MCV: 86,9: norma 74,4-86,1 Eozynofile: 0,94 tys/ul norma 0,03-0,52 Bazofile: 0,09 tys/ul norma 0,01-0,06 Eozynofile: 15,2% norma 0,0-4,7 Bazofile: 1,5% norma 0,0-0,7 Zaniżenia: NRBC

Lek. Bartosz Szarawarski

Podwyższone eozynofile występują w chorobach alergicznych oraz pasożytniczych u dzieci, czasem również ( zwłaszcza u najmniejszych pacjentów) po przebyciu infekcji. Co do pozostałych wyników nie miałbym zastrzeżeń. Jeżeli u dziecka występują bóle brzucha, niepokój, wysypki, zgrzytanie zębów, niepokój zwłaszcza nocny - warto skonsultować to z lekarzem w POZ.